Ta Kontakt

Disponentbyrå Mäkinen
Kyrkoesplanaden 4
65100 Vasa
010-2898700
info@ismakinen.fi

 

 

Kundparkeringen finns alldeles utanför dörren, på Kyrkoesplanadens sida

IS Mäkinen är medlemsföretag i Företagarna i Finland och i Disponentförbundet. Företaget har sin ansvarsförsäkring i Fennia.

 

Fakturering/Husbolag:

Husbolagets namn c/o Disponentbyrå Mäkinen

Kyrkoesplanaden 4, 65100 Vaasa

 

Vi har också i bruk mottagning av e-fakturor. Vi meddelar e-faktura-adresserna på begäran.

DISPONENTTJÄNSTER

DSC_9913

Sakari Similä

Verkställande direktör, AIT-disponent

010 2898 702
sakari.simila@ismakinen.fi

DSC_9896-Edit

Heidi Similä

förv.mag., ägare/företagare, administration

010 2898 703
heidi.simila@ismakinen.fi

DSC_9893

Atte Uola

Bygg.Ing, disponent

010 2898 709
atte.uola@ismakinen.fi

DSC_9916

Terhi Savola

Disponent, Uthyrning

010 2898 704
terhi.savola@ismakinen.fi

DSC_9912

Pekka Mäkinen

RKM, LKV, teknisk disponent

010 2898 706
pekka.makinen@ismakinen.fi

DSC_9891

Sixten Lithén

Disponent BI

010 2898 707
sixten.lithen@ismakinen.fi

DSC_9899-Edit

Teresa Kakkuri

Disponent, IAT

029 1233 409
teresa.kakkuri@ismakinen.fi

HYRESBOSTÄDER

DSC_9916

Terhi Savola

AFM, uthyrning, disponent

010 2898 704
terhi.savola@ismakinen.fi

DSC_9888

Maria Paloniemi

Assistent

044 9783 263
maria.paloniemi@ismakinen.fi

EKONOMI OCH ADMINISTRATION

DSC_9903

Kati Ruohonen

Bokföring

029 1233 408
kati.ruohonen@ismakinen.fi

DSC_9905

Mari Mattila

Kontors chef, Vederlag och reskontra

010 2898 705
mari.mattila@ismakinen.fi

DSC_9908-Edit-Edit

Laura Torkkeli

Fastighetssekreterare

010 2898 708
laura.torkkeli@ismakinen.fi

DSC_9909

Leila Hissa

Fastighetssekreterare

029 1233 410
leila.hissa@ismakinen.fi

DSC_9889

Maija Mäkinen

Senior advisor

Ta kontakt eller skicka en offertförfrågan så återkommer vi så snart som möjligt.

Till disponentens uppgifter hör även att övervaka och hjälpa aktieägare upprätthålla samt utveckla sitt bolag – i enlighet med styrelsens anvisningar och bestämmelser.