Ta Kontakt

Disponentbyrå Mäkinen
Kyrkoesplanaden 4
65100 Vasa
010-2898700
info@ismakinen.fi

 

 

Kundparkeringen finns alldeles utanför dörren, på Kyrkoesplanadens sida

IS Mäkinen är medlemsföretag i Företagarna i Finland och i Disponentförbundet. Företaget har sin ansvarsförsäkring i Fennia.

 

Fakturering/Husbolag:

Husbolagets namn c/o Disponentbyrå Mäkinen

Kyrkoesplanaden 4, 65100 Vaasa

 

Vi har också i bruk mottagning av e-fakturor. Vi meddelar e-faktura-adresserna på begäran.

DISPONENTTJÄNSTER

sakke_tummennettu

Sakari Similä

Verkställande direktör, AIT-disponent

0102898702
sakari.simila@ismakinen.fi

IMG_5830

Heidi Similä

förv.mag., ägare/företagare, administration

0102898703
heidi.simila@ismakinen.fi

IMG_5844

Atte Uola

Bygg.Ing, disponent

010 2898 709
atte.uola@ismakinen.fi

IMG_5753

Terhi Savola

Disponent, Uthyrning

010 2898 704
terhi.savola@ismakinen.fi

IMG_5794

Pekka Mäkinen

RKM, LKV, teknisk disponent

010 2898 706
pekka.makinen@ismakinen.fi

Sixten

Sixten Lithén

Disponent BI

010 2898 707
sixten.lithen@ismakinen.fi

thumbnail_image002-removebg-preview

Teresa Kakkuri

Disponent, IAT

010 2898700
teresa.kakkuri@ismakinen.fi

HYRESBOSTÄDER

IMG_5753

Terhi Savola

AFM, uthyrning, disponent

0102898704
terhi.savola@ismakinen.fi

Maria (1)

Maria Paloniemi

Assistent

044-9783263
maria.paloniemi@ismakinen.fi

EKONOMI OCH ADMINISTRATION

Ruohonen

Kati Ruohonen

bokföring

0102898700
kati.ruohonen@ismakinen.fi

marimarttila

Mari Mattila

vederlag och reskontra

0102898705
mari.mattila@ismakinen.fi

laura2

Laura Torkkeli

fastighetssekreterare

0102898708
laura.torkkeli@ismakinen.fi

Leila1

Leila Hissa

fastighetssekreterare

010 2898 700
leila.hissa@ismakinen.fi

IMG_5807

Maija Mäkinen

senior advisor

Ta kontakt eller skicka en offertförfrågan så återkommer vi så snart som möjligt.

Till disponentens uppgifter hör även att övervaka och hjälpa aktieägare upprätthålla samt utveckla sitt bolag – i enlighet med styrelsens anvisningar och bestämmelser.